Юрій Горбенко вивчає досвід земельної політики в Німеччині. ФОТО

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко в складі української делегації на чолі з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Віктором Шереметою в рамках фахової інформаційної поїздки працюють у Бонні та Страсбурзі (Німеччина).

     До складу делегації також увійшли депутати та представники комітетів Верховної Ради України, представники громадських організацій та науковці. Поїздку організовано за підтримки керівника субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу Крістофа Конрада Гільгена.

     Українські експерти з 10 до 14 грудня вивчають питання земельної політики та розвитку сільської місцевості в Німеччині та в Європейському Союзі.

     11 грудня відбулася зустріч із представниками профільних департаментів Федерального міністерства харчування та сільського господарства (BMEL), де членів української делегації ознайомили із законодавством в сфері будівництва та земельного права, розповіли про систему землевпорядкування, захисту та оцінки ґрунтів, інформували про земельний ринок та ціни на земельні ділянки.

     Опісля, учасники поїздки відвідали Сільськогосподарську палату землі Північний Рейн-Вестфалія, де начальник сектору Вернер Мус розповів про організацію самоврядування та земельні уповноваження. Присутні розглянули питання розвитку сільської місцевості та доступу фермерів до земель сільськогосподарського призначення.

     Вернер Мус роз’яснив Закон про земельні угоди, які є інструментом управління та забезпечують реалізацію реформи Спільної аграрної політики в аграрному управлінні землі Північний Рейн-Вестфалія.

 

 

 

 

 

 

     12 та 13 грудня українська делегація працювала у Європейському парламенті.

     Спільно із членом комітету Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості Марією Ноіхль, учасники інформаційної поїздки вивчали питання концентрації аграрних земель в Німеччині та в ЄС та ознайомилися із Реформою Спільної аграрної політики (CAP).

     На завершення член Європейського парламенту Петер Яр інформував про розвиток сільської місцевості в Німеччині та розповів як можна полегшити фермерам доступ до земельних ресурсів.