Юрій Горбенко взяв участь у ІІ Антирейдерському форумі

     Сьогодні, 3 серпня ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» та ГО «Бізнес-Варта» у Києві зібрали ІІ Антирейдерський форум, у ході якого розглянули реальні приклади рейдерства на конкретних підприємствах, обговорили шляхи вирішення існуючих проблем, напрацювали пропозиції щодо законодавчих змін та виробили шляхи комунікації між суб’єктами підприємницької діяльності та органами влади.

     До участі запрошені народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Національної поліції, Мінагрополітики, Міністерства юстиції, адвокати, правозахисники, аграрії з усієї України. Участь у заході взяв і директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

     Під час першої панелі обговорили реальні схеми рейдерства, з якими аграріям довелось зіткнутись на власних підприємствах, розглянули причини виникнення та можливих шляхів боротьби з незаконними захопленнями земель і майна.

     Спікерами були Андрій Дикун (ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада»), Ольга Матвіїва (директор ГО «Бізнес-Варта»), Дмитро Сторожук (перший заступник Генерального прокурора України), Олексій Савченко (голова Миколаївської ОДА).

     В рамках другої панелі народні депутати і представники юридичних компаній розказали про необхідні законодавчі зміни, спрямовані на боротьбу з рейдерством. Зокрема, мова йшла про новації антирейдерського законопроекту №8121, який 10 липня був ухвалений Верховною Радою в першому читанні. Із законопроектом присутніх ознайомив народний депутат України Олександр Бакуменко.

     Лише спільними зусиллями можна побороти свавілля рейдерів, а для цього необхідні термінові законодавчі зміни, посилення відповідальності контролюючих органів, підвищення рівня фінансової відповідальності державних реєстраторів.