Юрій Горбенко взяв участь у Раді регіонального розвитку Локачинського району. ФОТО

     21 грудня у Локачинській райдержадміністрації відбулася Рада регіонального розвитку, під час якої розповіли про основні досягнення району.

     У заході взяв участь директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

     Голова Локачинської райдержадміністрації Віктор Дудечко інформував, що за 2015-2018 роки власні доходи району виросли у 2,4 рази, ріст ПДФО – у 2,7 рази. За цей період також зріс бюджет Локачинського району (292,16 млн грн). З державного бюджету у район надійшло 664,933 млн грн субвенцій і дотацій.

     З Державного фонду регіонального розвитку в районі освоєно 3 млн грн, за ці кошти придбали два шкільні автобуси, відремонтували Локачинську центральну районну лікарню та школи, провели енергоефективні заходи.

     Великим поштовхом до розвитку району була субвенція з державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку. Залучено 5,7 млн грн. За ці кошти провели ремонтні роботи шкільних та дошкільних закладів.

     На соціальний захист громадян у районі протягом 2015-2018 років витрачено 301 млн грн. В тому числі 158,2 млн грн – на пільги та субсидії і 142,8 - допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, особам з інвалідністю.

     У 2017 році на території району створено Затурцівську ОТГ. 23 грудня 2018 року відбудуться перші вибори у 2-ох ОТГ: Війницькій та Привітненській, та довибори у Затурцівській ОТГ.

     За кошти інфраструктурної субвенції Затурцівською ОТГ у 2018 році реалізовано 4 проекти на суму 1956,6 тис грн. Затурцівська ОТГ у 2018 році отримала у комунальну власність 822,9507 га земель сільськогосподарського призначення, які будуть повністю у її підпорядкуванні. Відкрито Інклюзивно-ресурсний центр на базі Затурцівської спецшколи-інтернату.

     На ремонт доріг загального користування та комунальної власності спрямовано 23,324 млн грн. За ці кошти проведено ремонт 47,3 км доріг.

     Виробництвом сільськогосподарської продукції в районі займаються 83 агроформування, 71 фермерське господарство та 7120 особистих селянських господарств. Згідно програм державної підтримки розвитку фермерських господарств у 2018 році 7 фермерських господарств району отримали 305,3 тис грн компенсації за придбану с/г техніку і обладнання вітчизняного виробництва в розмірі 25% та ще 15% в сумі 183,2 тис грн, 42 фермерських господарства претендують на отримання бюджетної субсидії із державного бюджету.

     Вцілому, підтримка галузі АПК з бюджетів усіх рівнів склала 631,8 тис грн.

     Юрій Горбенко презентував потенціал аграрної галузі Волині, акцентуючи на підтримці з бюджетів усіх рівнів.

     Також очільник головного аграрного відомства області підкреслив, що завдяки начальнику відділу АПР РДА Ярославі Дмитришин, в Локачинському районі найкраще організована робота із сільськими радами щодо співфінансування програми підтримки галузі АПК. Локачинщина займає п’яте місце серед районів області по виділенню коштів на фінансування програми підтримки галузі АПК (виділено 180 тис. грн).

     Крім того, у рейтингу районів області, аграрні підприємства Локачинського району займають друге місце за продуктивністю корів, третє місце за обсягами виробництва сої та м’яса, п’яте місце за обсягами виробництва зернових культур, шосте місце за обсягами виробництва молока, сьоме та дев’яте місця - за обсягами виробництва ріпаку та соняшнику.

     Земля – основний ресурс для агровиробництва. Юрій Горбенко розповів про досвід землекористування в Німеччині, адже найбільш успішною там була реформа сільського господарства.

     Тож розвивається аграрна галузь області завдяки підтримці з бюджетів усіх рівнів.