З представниками рибних господарств області провели нараду. ФОТО

     Сьогодні, 16 жовтня в департаменті агропромислового розвитку провели нараду з питань здійснення діяльності суб’єктів аквакультури на рибогосподарських водних об’єктах області.

     З підприємцям, які вирощують рибу зустрілися директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко та начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Тарас Куньчик.

     Юрій Горбенко зауважив, що на Волині є усі умови для розвитку рибництва, адже на території області знаходиться багато природних водойм. Проте ці можливості не використовуються у повній мірі.

     У свою чергу, Тарас Куньчик повідомив, що фахівці управління почали об’їзд водойм області. Уже виявлено ряд порушень, відтак, необхідно проводити роз’яснювальну роботу щодо господарювання у правовому полі.

     Присутнім суб’єктам рибної галузі запропонували створити спільну площадку для комунікацій задля ефективного обміну інформацією.

     Начальник відділу безпечності харчових продуктів  управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Георгій Погребський інформував про вимоги законодавства про безпечність та якість харчових продуктів. Зокрема, він повідомив, що усі виробники харчових продуктів повинні зареєструватися суб’єктом господарства у Держпродспоживслужбі. Окрім цього, рибу необхідно досліджувати щонайменше двічі на рік. Це можна зробити в обласній лабораторії. Також стало відомо, що для реалізації зарибку необхідно виписувати товаротранспортну накладну.

     Про те як укласти договір оренди на водойми повідомив в.о. Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук.

     Завідувач сектору у Волинській області Державного агентства водних ресурсів України Андрій Мельничук у свою чергу наголосив, щоб отримати дозвіл на спеціальне водокористування, необхідно подати заяву до ЦНАПу. Такий дозвіл видається на 3 роки.

     Представники рибогосподарств мали можливість поставити питання, що їх турбують. Присутні фахівці розглянули кожен випадок та надали рекомендації.

Георгій Погребський

 

Ростислав Кравчук

 

Андрій Мельничук

 

     Довідково: На території області зареєстровано 58 суб’єктів аквакультури, загальною площею водного дзеркала 1922,0 га. Всі зареєстровані cубєкти аквакультури подали звіт по №1А-риба (річна) до Волинського рибоохоронного патруля. Згідно поданих звітів, обсяг виловленої товарної риби суб’єктами аквакультури у 2018 р. становить 524,2 тонн. Середня рибопродуктивність по вилову товарної риби з обловлених водних об’єктів становила 483 кг/га.

     Значну частину в забезпеченні області рибою відіграють такі підприємства, як ТзОВ «Науково-виробничий центр «Форель», ТзОВ «Цумань-риба», СГПП «Луцька РМС», МПП «Агросервіс-Холонів» ФОП Копилов А.Б., ФОП Круковський Ю.В., ФОП Дробот В.О., ФОП Жук С.А., ФОП Бурдило Л.Д., ПСГП «Павлівська риба», ФОп Балабух С.Є., ПП «Садівська дача». Обсяг вирощеної риби в даних господарствах  становить 301 тонн (57 % від загального обсягу по області), середня рибопродуктивність – 600 кг/га. В ТзОВ «Науково-виробничий центр «Форель» за рік вирощено 79,1 тонн риби (15 %) із середньою рибопродуктивністю – 3 кг/м3.