Засідання комісії з питань державної підтримки садівництва і ягідівництва

   

     24 червня в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено комісію з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко проінформував про те, що відповідно   до

Постанови КМУ від 15.07.2005 № 587(зі змінами від 30.01.2019 №91) та згідно наказу Міністерства аграрної політики і продовольства України від 28.01.2019 № 24 «Про визначення напрямів державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2019 рік» у поточному році фінансування за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» здійснюється у 2019 році за такими напрямами:

     - придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;

     - будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та камер швидкого заморожування плодів і ягід, придбання ліній товарної обробки плодів.

     Секретар комісії Олександр Книш повідомив, що на розгляд комісії надійшло 2 пакети документів, які відповідають вимогам Постанови КМУ.

     Зокрема, ТзОВ «Кліома Сервіс» Ківерцівського району (закладено 10,6 га ягіних насаджень  в тому числі 3,23 га суниці садової, 1,71 га смородини чорної, 5,64 га чорниці) та ТзОВ «Астра» Луцького району (закладено 3,87 га яблугнвого саду).

     Комісія розглянула пакет документів представлених підприємствами, погодила Акт про фактичний обсяг виконаних робіт та витрат, підготувала Висновок за результатами проведення виїзної перевірки та аналізу отриманих документів, Зведену відомість про фактичні витрати та попередній обсяг компенсації.

     Пакет документів надіслано до Міністерства аграрної політики та продовольства України для прийняття відповідного рішення.

     Попередня сума компенсації за придбаний садивний матеріал ТзОВ «Кліома Сервіс» та ТзОВ «Астра» становить відповідно 753,2  тис.грн та 830,2 тис.грн.