Засідання робочої групи оперативного штабу: як запобігти рейдерству та незаконному використанню землі. ФОТО

     Сьогодні, 25 квітня відбулося засідання робочої групи оперативного штабу із забезпечення прав та свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав на посіви.

     Наразі є одне усне звернення від керівників Володимир-Волинського району щодо проблеми так званих «сірих фермерів» (незаконне використання земель). Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. Покищо інформація офіційно не підтверджена.

     Також очільник головного аграрного відомства області інфомував, що згідно доручення голови облдержадміністрації, райдержадміністрації повинні відновити роботу районних комісій з інвентаризації земель та до 1 червня цього року провести аудит використання земель сільськогосподарського призначення державної власності та земельних часток. Юрій Горбенко акцентував, що члени робочої групи оперативного штабу мають приймати участь у цій ділянці роботи.

     Депутат облради, голова постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин Віталій Заремба також озвучив таку проблему. «Я хочу, щоб усі працювали відкрито у правовому полі. Наразі є проблема і її потрібно вирішувати», - наголосив Віталій Заремба.

     Попередньо дана проблема висвітлювалася на засіданні членів громадської спілки «СПАС» за участю голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

     Начальник Головного територіального управління юстиції в області Тарас Грень висловив думку, що штаб повинен працювати на випередження і розпочати роботу до її офіційного підтвердження. «Потрібно працювати на випередження не тільки щодо питань земельних, але й щодо іншого рейдерства. Коли в області буде мир та спокій, то це буде найкращим свідченням нашої ефективної роботи», - підкреслив Тарас Ярославович.

     У свою чергу, начальник відділу оподаткування юридичних осіб управління ДФС в області Оксана Лазарєва повідомила, що фахівці відомства можуть проводити фактичну перевірку законного використання земель лише за умови офіційного звернення.

     - Проте, будь-які звернення є підставою для проведення перевірок працівниками Національної поліції. До слова, за незаконне використання земель несеться адміністративна або кримінальна відповідальність, - резюмував очільник Головного територіального управління юстиції.

     Ряд проблемних питань, вирішення яких є компетенцією штабу, підняла заступник директора департаменту АПР Людмила Петриканин. Зокрема, вона зосередила увагу на випадках подвійної реєстрацій прав оренди земельних паїв, проблемі інвентаризації землі.

     Члени штабу зійшлися у думці, що завданням усіх присутніх органів влади є максимальна допомога працівникам поля, особливо у наведенні ладу з документацією. Не усі агровиробники достатньо обізнані у законодавстві, та не завжди встигають відслідковувати зміни до нього. Відтак, окремі правопорушення відбуваються через недостатнє знання законодавчих актів.

     Також під час засідання розглянули діяльність фірми «Грін енерго», яка орендує землю у 5 районах Волинської області загальною площею близько 6 тис. га. Підприємство не займається господарською діяльністю, не використовую землю за цільовим призначенням та не сплачує земельний податок у бюджет. Було вирішено вивчити механізм стягнення збитків, неоплачених платежів до бюджету та припинення права користування.

     За підсумками засідання штабу домовлено про спільних обмін інформацією між членами штабу. А також організації зустрічей з виїздом у райони, ОТГ та сільські ради області за участі представників департаменту агропромислового розвитку, головного територіального управління юстиції та Держгеокадастру з тим, щоб проводити роз’яснювальну роботу населенню області та надавати правову допомогу.

     Крім того, будуть підготовлені листи з рекомендаціями, що при укладені договорів оренди, надавати перевагу господарствам, що обробляють суміжні паї для запобігання утворенню так званої «шахматної дошки».

 

 

 

 

     Довідково:

     Посадовий склад оперативного штабу затверджено Розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 17.04.2018 № 229. До складу увійшли представники департаменту агропромислового розвитку, головного територіального управління юстиції в області, управління Служби безпеки України, головного управління Національної поліції у Волинській області, головного управління ДФС в області та Держгеокадастру.

     17 квітня відбулась робоча зустріч членів оперативного штабу, на якій було проаналізовано попередню роботу штабу та окреслено плани та основні завдання для подальшої діяльності.

     У разі рейдерських спроб захоплення Вашої землі чи урожаю, ви можете звернутися за телефонами гарячої лінії оперативного штабу:

     - (0332)24-99-96 - департамент агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації.

     - (066)289-90-45, (0332)78-47-90 - Головне територіальне управління юстиції у Волинській області.