Земельну реформу розглянули під час національного селектору. ФОТО

     Проходження земельної реформи в Україні та фінансування державних програм підтримки галузі АПК з державного бюджету розглянули сьогодні, 26 грудня під час національного земельного селектору.

     Захід провів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. В обласній студії зв’язку – директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, в.о. начальника Держгеокадастру в області Ростислав Корзун, голови сільських та селищних рад, територіальних громад.

     Розпочинаючи селектор, Тарас Висоцький запевнив, що сьогодні прийдуть надходження згідно програми компенсації відсотків за залученими кредитами (Постанови КМУ №300). Щодо виконання Постанови КМУ №106 (Державна фінансова підтримка розвитку фермерських господарств) та №107 (Підтримка галузі тваринництва), то наразі очікується кінцевий юридичний вердикт Верховного Суду України, куди подана касація. Кошти, передбачені у бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства виплатять вчасно.

     Народний депутат України Артем Чорноморов (фракція «Слуга народу») інформував, що засідання аграрного комітету ВРУ відбудеться сьогодні з 16 до 21 години, 27 і 28 грудня – з 9 до 19 години. Всього аграрний комітет розгляну понад 2400 правок, на кожну з них регламентом виділено 3 хвилини.

     В рамках дискусій, за останні три місяці узгоджено наступні концепти:

  • Земля буде продаватися тільки українцям та компаніям, кінцевими бенефіціарами яких є українці. Все інше буде відчужено протягом року, або конфісковано на користь держави.
  • Максимально закупити можна буде 10 тис.га землі. Згідно проведених досліджень, співвідношення земель у власності та в оренді залишатиметься 20/80 відповідно.
  • Забезпечення доступними коштами. На наступний рік в держбюджеті передбачено 4 млрд. грн на проведення земельної реформи. Згідно попередні підрахунків цих коштів на 2020 рік буде достатньо, оскільки ринок землі запрацює щонайшвидше з 1 жовтня наступного року. На наступні роки закладатимуть більше коштів.

     Протягом січня буде вирішене питання фінансової підтримки галузі у 2020 році.

     Також, передбачається створення Державного земельного фонду, який надаватиме можливість власнику паю реалізувати свою власність державою через оформлення тристороннього договору.

     Під час другої частини селекторної наради учасники в обласних студіях зв’язку мали можливість поставити запитання Тарасу Висоцькому. Запитань було безліч, оскільки ринок землі – одне із найголовніших питань, яке сьогодні турбує усіх: власників землі, орендарів, мешканців України.