Земля як фактор розвитку українського села. ФОТО

     19 вересня в КВЦ «Парковий», Паркова дорога, 16а, м. Київ відбулася конференція щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села» за участю Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова та його заступника з питань АПК Тараса Висоцького, Міністра фінансів Оксани Маркарової, Міністра юстиції Дениса Малюська.

     Від Волинської області участь у заході взяли директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, представники об'єднаних територіальних громад, сільських рад, громадських організацій.

     Під час події представлено реформу управління земельними ресурсами та її роль у розвитку українського села, аграрного сектору та економіки України в цілому.

     Зокрема, обговорені питання:

- Ключові засади реформ та терміни її реалізації.

- Проблема доступу малих та середніх фермерів до фінансування та забезпечення справедливого розподілу бюджетного ресурсу серед агровиробників.

- Боротьба з рейдерством як передумова ефективного розвитку земельних відносин.

- Земля, як ефективний інструмент розвитку ОТГ.

- Захист прав власників паїв.

     "Ми відкриваємо ринок не відразу, тому що до цього потрібно підготуватися. Чесно кажучи, ми думали зробити це з 1 липня наступного року, але потім проконсультувалися з людьми, які реально обробляють землю, і вони сказали, що не дуже вдала ідея робити це влітку . Тому зараз модель, яку ми пропонуємо, передбачає відкриття ринку з 1 жовтня наступного року", - повідомив прем'єр-міністр України.