ЖНИВА 2020

     02 липня п.р. в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка відбулась робоча нарада з питань проведення жнив. В заході взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, начальник відділу рослинництва та технічної політики управління Олександр Книш, представники основних операторів ринку зерна області.

     Відкрив нараду Олександр Троханенко, який наголосив, що за оперативними даними в поточному році очікується гарний врожай зернових. В області 1 липня окремі підприємства розпочали збір ранніх зернових, зокрема озимого ячменю.

     Сьомий рік поспіль  очікується валовий збір зернових у понад  1 млн тонн, що забезпечить повну потребу області у продовольчому зерні.

     Юрій Горбенко проінформував присутніх, що  поточному році  згідно оперативних даних до збирання підлягає  421,0 тис.га сільськогосподарських культур, з них 302,0 тис.га зернових культур, 38,0 тис.га сої, 31,0 тис.га соняшника, 50,5 тис.га ріпаку. Ранні зернові культури в цьому році займають площу 269,0 тис.га, у тому числі озимий ячмінь – 6,9 тис.га, пшениця – 171,1 тис.га, озиме жито – 22 тис.га, ярий ячмінь – 29,0 тис.га, овес – 35,0 тис.га, горох – 5,0 тис.га. Крім того, кукурудза на зерно 30 тис.га, гречка – 2,0 тис.га, просо – 1,0 тис.га.

     В цьогорічних жнивах буде задіяно 3057 зернозбиральних комбайнів, в тому числі 537 одиниць – у сільськогосподарських підприємствах і 2520 одиниць - в господарствах населення. Розрахункове середнє навантаження на зернозбиральний комбайн складає 99 га, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – 256 га, в господарствах населення – 65 га.

     Наявна кількість техніки у великотоварних господарствах, за наявності сприятливих погодних умов, дозволить в оптимальні терміни виконати намічений комплекс жнивних робіт, протягом 12 – 14 днів.

     З огляду на специфічність цьогорічних погодних умов, зокрема на рясні опади у період дозрівання ранніх зернових та зернобобових культур і високу імовірність збереження такої ситуації у період жнивних робіт, надзвичайно гостро стоїть питання забезпечення безперебійної роботи зерносушарних комплексів з метою доведення майбутнього урожаю до кондиційних показників. Загальнообласна потужність наявних зерносушарних комплексів становить близько 25 тис.тонн на добу.

     Василь Музичук - начальник відділу реалізації зернових та олійних культур АТ «Група компаній Вілія» розповів, що підприємство готове до початку жнивної компанії. Сегмент надання послуг елеватора включає 8 пунктів прийомки зернових, олійних та ін. культур. Всі елеваторні комплекси відповідають сучасним стандартам та вимогам ринку. Загальна місткість зерноскладів майже 300 тис тонн. На підприємстві налічується 8 зерносушильних комплексів загальною потужністю 8 тис на добу. Прийом зернових буде здійснюватись в с. Дерно, с. Сенкевичівка, с. Звиняче, ріпак на всіх елеваторах. 1 липня підприємство розпочало прийом зернових від ФГ «Тех Агро» Горохівського району (голова Юрій Грушковський).

 

 

     Сергій Кочкін – заступник директора з комерційних питань ТзОВ «Агротехніка» проінформував, що підприємство готове приймати в аграріїв збіжжя на очистку, сушку та зберігання. ТзОВ «Агротехніка» має потужну мережу сучасних елеваторів у Волинській області (Турійськ, Локачі, Чаруків (ст.Несвіч), де приймають, очищують, сушать та зберігають збіжжя. Загальна місткість зерноскладів 100 тис тонн, загальна потужність зерносушильного комплексу за добу 2,5 тис тонн.

     Микола Кузьменко – директор Волинської філії АТ «Державна зернова продовольча корпорація України» Володимир – Волинський КХП розповів, що загальна місткість зерноскладів 28 тис тонн, у планах заготовити 40 тис тонн зерна. Підприємство готове приймати зернові  в аграріїв. Загальна потужність зерносушильного комплексу за добу 400 тонн.

     Микола Крутій – заступник директора Державного підприємства  «Чортківський комбінат хлібопродуктів» (орендованого Державного підприємства  «Луцький комбінат хлібопродуктів № 2») проінформував про готовність підприємства до жнив, хоча існують фінансові питання щодо повноцінної організації роботи підприємства.

     На завершення наради Юрій Горбенко озвучив до ТзОВ «Пятидні» Володимир-Волинського району (директор Валерій Діброва) готове до зберігання 275 тис тонн зерна та ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» (голова правління Аліна Сич) готове зберігати 15 тис тонн зерна.

 

 

 

     Впродовж червня ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» проведено, з дотриманням усіх карантинних вимог та обмежень, серію навчань (11 потоків) для агрономів сільгосппідприємств та фермерських господарств Волинської, Рівненської та Львівської областей, всього у навчанні взяло участь близько 150 учасників. В ході навчання було зроблено наголос на сортових особливостях зернових культур, насіння яких буде пропонуватись аграріям у цьогорічному сезоні. Також присутні мали змогу ознайомитись із технологічними нюансами вирощування зернових у сільгосппідприємствах ГК «Вілія».  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Волинська філія Українського інституту експертизи сортів рослин, центральна база якої розміщена в с. Звиняче Горохівського району (директор Володимир Харчук), 1 липня цього року розпочала збирання з дослідних ділянок 38 сортів озимого ячменю з врожайністю від 60,9 до 90,3 ц/га, в тому числі 23 сорти від 70 до 90 ц/га, з них 5 сортів вітчизняної селекції.